לוח הבקרה - מה, איפה ולמה!

 

לוח הבקרה של חלונות הוא אחד הדברים החשובים שצריך לדעת טכנאי מחשבים ואחד הדברים שרוב האחרים לא מכירים בכלל. הפעם נעבור על לוח הבקרה של חלונות - פריט אחרי פריט ונכיר מה תפקידו של אחד מהסמלים שם.

דבר ראשון שכדאי לדעת לפני שבכלל מתחילים - לוח הבקרה לא נראה אותו דבר בכל מחשב. יש פריטים רבים שנוספים ללוח הבקרה במהלך הזמן בגלל התקנות של תוכנות. חוץ מזה, יש הבדל גדול בין לוח הבקרה של חלונות 95, 98 , חלונות NT וחלונות 2000. אני אתמקד בלוחות הבקרה של חלונות 98, שהוא מערכת ההפעלה הנפוצה ביותר בארץ, נכון לעכשיו (אוגוסט 2001).

שימו לב שלוח הבקרה של חלונות מילניום מציג באופן נורמלי רק חלק קטן מהפריטים המתוארים כאן, אך לחיצה על "Show All control panel Items" בצדו של הדף מציגה את הערכה המלאה.

 

לוחות הבקרה בגרסה העברית והאנגלית של חלונות זהים אחד לשני, מלבד השם, שהוא כמובן בשפות שונות. לאחר קצת שימוש בשתי מערכות ההפעלה רואים את ההיגיון בשמות. לגבי כל אחד מהלוחות והדפים כתבתי את השם בעברית, אבל יתכן שטעיתי קלות בחלק מהם, כי אני מסתמך על הזיכרון (אין לי מערכת עברית...). אם טעיתי, אשמח לקבל תיקונים!

הנה תמונה של לוח בקרה טיפוסי:

***לחץ על אחד הלוחות כדי לקפוץ ללוח הרלוונטי***

 

נעבור על הלוחות לפי סדר משמאל לימין - זהו גם סדר אלפביתי באנגלית:

שם הלוח באנגלית: Add New Hardware

שם הלוח בעברית: הוספת חומרה חדשה

תאור: פתיחת סמל זה מפעילה אשף שנועד לעזור למחשב לזהות חומרה חדשה. כעקרון, כמעט כל החומרה של ימינו מתוכננת על פי תקן Plug&Play, שמשמעותו היא שהמחשב מזהה לבד את ההתקן. אפילו מדפסות של היום מזוהות לבד. אבל אם הוספנו למחשב התקן חומרה ישן יותר, שלא תוכנן על פי תקן Plug&Play , המחשב לא יזהה אותה לבד - בשביל זה קיים הסמל הזה. לאחר פתיחתו, יש לנו שני שלבים - בשלב ראשון מנסה המחשב לזהות חומרה מודרנית (תקן פלאג אנד פליי) ואם זה לא מצליח, הוא מנסה לסרוק את כל משאבי החומרה שלו בניסיון למצוא חומרה ישנה יותר. אם גם זה לא הצליח, מציע לך המחשב להתקין את החומרה בצורה ידנית, על ידי בחירה מתוך רשימה של "משפחות" של התקנים (למשל "כרטיסי רשת", "כרטיסי מסך" וכו') ובחירה מתוך רשימה של התקנים שחלונות מכיר.

 

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Add/Remove Programs

שם הלוח בעברית:  הוספה והסרה של תוכניות

תאור: לוח זה משמש לשלושה דברים:

1) הסרה והתקנה של תוכנות (כמו למשל אנטי-וירוס, אופיס וכו')

2) הסרה והתקנה של רכיבים של חלונות (למשל את רכיב החיבור לאינטרנט)

3) יצירת תקליטון הפעלה של חלונות.

תוכנות: כאשר תוכנה מותקנת על גבי חלונות, היא יוצרת לעצמה תיקיה שבה יהיו כל הקבצים שלה - אך זה לא הכל. בנוסף, מתקינות רוב התוכנות רכיבים שלהן בתוך תיקיית המערכת שלנו - בדרך כלל מדובר בקבצים מסוג DLL אך לא רק. הרבה תוכנות גם מכניסות כל מיני ערכים ונתונים לתוך קבצי הרישום של המערכת (Registry). כאשר אנו רוצים להסיר תוכנה, אפשרי פשוט למחוק את התיקייה שלה מהדיסק, אבל אז לא הסרנו את הערכים מקבצי הרישום ואת הרכיבים שבמערכת - וכך אנחנו מבזבזים מקום בדיסק וגם עלולים לקבל הודעות שגיאה מעצבנות בהפעלה של חלונות. לוח הבקרה מאפשר לנו לבצע הסרה מסודרת של התוכנות שמוחקת את כל מה שצריך.

רכיבים: רכיבים של חלונות הם רבים ומגוונים - יש בהם שומרי מסך, תוכנות שונות לאינטרנט, עזרים, תמיכה בריבוי שפות ועוד. כאשר מתקינים את חלונות, יש לבחור אילו רכיבים אתה רוצה להוסיף - אבל אפשר לשנות את הבחירה תמיד בעזרת לוח הבקרה הזה. מומלץ מאוד להסיר רכיבים שאתה לא משתמש בהם, מכיוון שרכיבים אלו תופסים מקום בדיסק. אפשר גם להוסיף רכיבים שלא התקנו בעבר.

תקליטון: לרוב האנשים זה לא שימושי - אבל תמיד טוב שיהיה בבית. תקליטון הפעלה של חלונות מכיל מבחר תוכנות שמסייעות בתיקון המערכת במקרה של נזק רציני. כאשר יש קריסה מוחלטת של חלונות, אפשר להפעיל את המחשב מהדיסקט הזה והוא מאפשר גם להגיע לכונן הקשיח (לצורך שחזור קבצים או תיקון הגדרות) וגם לכונן התקליטורים (בשביל להתקין את חלונות מחדש).


 

 

שם הלוח באנגלית: Date/Time

שם הלוח בעברית:  תאריך ושעה

תאור: לוח הבקרה של תאריך ושעה מאפשר להגדיר או לשנות את התאריך והשעה של המחשב...דיי פשוט. מה שיותר חשוב זה שהוא יכול גם לשנות את הגדרות האזור של המחשב - כלומר, באיזה אזור בעולם אתה נמצא. בהתאם למידע הזה המחשב מסוגל לשנות את השעה באופן אוטומטי לפי שעון קיץ ושעון חורף. למרבה הצער, מכיוון שהשעון אצלנו משתנה כל שנה בתאריך אחר, חלונות לא מכיל הגדרות לשינוי השעון באזור ישראל, ולכן זה לא משנה הרבה ונצטרך להגדיר את זה לבד!

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Display

שם הלוח בעברית:  תצוגה

תאור: זהו אחד מהלוחות החשובים ביותר במחשב ואחד השימושיים ביותר. בלוח זה אנו קובעים איך נראה המסך שלנו ואיך הוא מתפקד. כדאי לדעת כי לפי סוג כרטיס המסך שלנו, לוח זה משתנה, אך בכל מחשב יש ששה דפים קבועים:

רקע (Background) : בדף זה נקבע איו תבנית או תמונה נרצה בתור רקע לשלוחן העבודה. המחשב מסוגל לשים את רוב סוגי התמונות כרקע, ואפשר לבקש את התמונה להיות מוצגת כמו שהיא, מתוחה על כל גודל המרקע או מסודרת כמו לבנים לאורך ולרוחב על פני כל שטח המרקע. שולחן העבודה שלנו הוא בגודל מסוים הנמדד בפיקסלים (נקודות) - אם התמונה גדולה או קטנה מגודל שולחן העבודה, היא תהיה מוצגת עם שוליים - ולכן יש לנו אפשרות למתוח אותה לכל השטח או להציג אותה כלבנים מסודרות על מנת לכסות את כל השטח:

***טיפ - באתר של WebShots אפשר למצוא מבחר מטמטם של רקעים מהממים!

שומר מסך ( (Screen Saver: אם משאירים את המסך זמן רב עם אותה תמונה, הוא עלול להיצרב עם צללית של אותה תמונה, ולכן קיימים שומרי המסך. חלונות מגיע עם מבחר שומרי מסך חביבים, שמביניהם אפשר לבחור. צריך גם לבחור את זמן ההפעלה של השומר מסך. חלק מהאנשים נבהלים מהרעיון שהמסך עלול להיצרב ושמים את זמן ההפעלה על דקה אחת, אבל אין בכך צורך. למסך לוקח כ - 40 שעות להיצרב, ולכן אפשר בשקט להגדיר את זמן ההפעלה לשעה-שעתיים.

***טיפ - באתר Winfiles אפשר למצוא מבחר שומרי מסך חביבים.

מראה ( (Appearance: פה אנו קובעים את הצבעים של החלונות והעצמים על המסך ואת גדלי הגופנים שהמערכת מציגה. אפשר לבחור אחד מתוך כמה עשרות צירופים מוכנים מראש או לבחור צבעים לבד. חלק מהצירופים המוכנים מיועדים לבעלי קשיי ראיה. כדאי מאוד לא לעצב צבעים לבד מכיוון שאנו עלולים בקלות לבחור צירוף שייתן חלונות בעלי ניגוד-חסר בין הכתב לרקע, ואז אי אפשר יהיה לקרוא את הכתוב במקרים מסוימים!.

אפקטים ( (Effects: פה אפשר להחליף את הסמלים של שלוחן העבודה באחרים וגם להפעיל כמה אפקטים חביבים של חלונות, כמו הצגת תוכן החלון בזמן גרירה שלו ועוד.

אינטרנט (Web) : הדפדפן של חלונות 98 מסוגל להציג על המסך שלנו מידע מהאינטרנט כמו מזג אויר, חדשות, מידע כלכלי ועוד. זה נקרא Active Desktop ומתאים לכאלה שמחוברים לאינטרנט כל הזמן. אם אתה מאלה, יתכן שתהנה מהעניין, אבל רוב המשתמשים סובלים מכך שזה מאט את הפעולה בחלונות בצורה משמעותית.

הגדרות ( (Settings: כאן נמצא הגדרות שנוגעות לשטח שולחן העבודה(זה נקרא גם "הפרדה") וכמות הצבעים שאנו עובדים איתם. ככל ששטח שולחן העבודה גדול יותר, כך הדברים המופיעים עליו נראים קטנים יותר ואפשר להכניס יותר דברים עליו. הגדרה זו גם משפיעה על איך מוצגים אתרי אינטרנט. כ - 50 אחוז מהאנשים  עובדים בהפרדה של 800 * 600  ורוב השאר משתמשים בהפרדה של 1024 * 768. אם מנסים לצפות באתר שתוכנן להפרדה גבוהה בהפרדה נמוכה, לא ניתן לראות את האתר כמו שיוצרו תכנן אותו ולעיתים אפילו לא רואים חלק מהאתר בכלל. כמות הצבעים שאנו בוחרים משפיעה על האסתטיות של התמונה שעל המסך - כמות גדולה יותר של צבעים מאפשרת למחשב להציג תמונות בצורה יותר ריאליסטית. שני הנתונים הללו (צבעים ושטח) מושפעים מהיכולת של כרטיס המסך שלנו.  ­כרטיסים מודרניים עם הרבה זיכרון מסוגלים להציג תמונה עם מליארדי צבעים בהפרדה גבוהה מאוד. כדאי לדעת גם שמסכים מסוימים (במיוחד הישנים) לא מסוגלים להציג הפרדות גבוהות ואם נקפיץ את ההפרדה גבוה מדי, המסך עלול להציג ערבוב צבעים מרצד. כאשר אנו משנים את ההפרדה, חלונות מציג את ההפרדה החדשה למשך 15 שניות ואם אנחנו לא "מאשרים", הוא מחזיר את ההפרדה להפרדה הקודמת מתוך מסקנה שאי אפשר היה לראות כלום על המסך בהפרדה הגבוהה!.

עוד כדאי לדעת שבלוח זה יש הגדרות נוספות שמשתנות לפי סוג כרטיס המסך שיש לנו ולכן יש להיזהר מאוד כשמתעסקים שם!.

 

 

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Fonts

שם הלוח בעברית:  גופנים

תאור: בלוח בקרה זה נוכל לראות את כל הגופנים של המערכת. גופן הוא בעצם עיצוב של אות למטרות אסתטיות. בעולם הגרפיקה משתמשים בגופנים כחלק מהעיצוב הכללי לצורך המסר - למשל, גופן המעוצב כמו כתב-יד מעביר מסר של מידע שהוסף כלאחר יד או כהערה. חלונות מגיע עם מבחר של כמה עשרות גופנים בעברית ובאנגלית וכאן אנו יכולים לראות אותם וגם למחוק או להוסיף גופנים חדשים. כאשר אנו מתקינים תוכנות משרדיות או גרפיות במחשב, מוספים גופנים נוספים באופן אוטומטי.

 

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Game Controllers

שם הלוח בעברית:  בקרי משחק

תאור: לוח בקרה זה מאפשר לי להגדיר ולהתקין התקני משחק שונים ­ג'ויסטיקים, הגאים ועוד. אפשר להשיג בשוק מבחר אדיר של כאלה השונים אחד מהשני בעיצוב ובתכונות. כאן אנו צריכים להגיד למחשב איזה סוג של ג'ויסטיק יש לנו, כמה כפתורים יש לו ועוד. אפשר גם לכייל את הג'ויסטיק שלנו במידה ויש לו בעיה - זהו תהליך בו אנו עוזרים למחשב למצוא את נקודת האמצע של הג'ויסטיק.

 

 

 

 

שם הלוח באנגלית:  Internet Options

שם הלוח בעברית:  אינטרנט

תאור: לוח זה מאפשר לנו להגדיר הגדרות כלליות שנוגעות לחיבור האינטרנט שלנו. יש כאן דברים רבים אך החשובים ביניהם הם:

דף כללי - עמוד הבית: זהו דף האינטרנט שמציג הדפדפן כאשר מפעילים אותו.

דף כללי - כפתור Accessibility : מאפשר לומר למחשב להציג דף אינטרנט עם צבעים שאנחנו בוחרים במקום הצבעים של האתר - מיועד בעיקר לבעלי בעיות ראיה.

דף תוכן: פה אפשר להפעיל את יועץ התכנים שמאפשר לצנזר אתרים מסוימים לפי התוכן שלהם (מין, אלימות, עירום, שפה קשה)

דף חיבורים: פה רואים רשימה של כל חיבורי האינטרנט שמוגדרים לנו במחשב, אפשר לשנות להם הגדרות או ליצור נוספים.

עוד דברים שאפשר להשפיע עליהם: למחוק את ההיסטוריה של האתרים שביקרנו בהם, לקבוע את צבעי התצוגה של הדפדפן, לשנות את רמת האבטחה של המחשב כדי למנוע הורדת וירוסים ועוד.

 

 

 

 

שם הלוח באנגלית:  Keyboard

שם הלוח בעברית: מקלדת

תאור: לוח זה מאפשר לי לשנות את תגובת לוח המקשים וגם להוסיף תמיכה בשפות נוספות. הרבה עולים חדשים מבקשים להוסיף לחלונות תמיכה במקלדת רוסית, למשל. אפשר גם לתמוך במקלדת גרמנית, צרפתית, ספרדית וכו'.

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Modem

שם הלוח בעברית: מודם

תאור: בלוח בקרה זה נוכל להוסיף, להסיר ולהגדיר מודמים. מכיוון שמודמים הם התקן מורכב ורבים מהם לא עובדים עם תקן Plug&Play שהזכרתי קודם, ניתן להם לוח בקרה משלהם. לחלונות יש יכולת לזהות מודמים, אבל הרבה מודמים לא מזוהים נכון והמחשב רואה אותם כמודם "ג'נרי" , כלומר "כללי". במקרה כזה לא נוכל לנצל את מלוא התכונות של המודם כמו מהירות גבוהה ושליטה בווליום של החיוג. כדאי להתקין את המודם עם מנהלי התקן מקוריים של היצרן בכל מקרה שאפשר. במקרה של תקלות במודם, לוח בקרה זה משמש לבדיקה וניתוח התקלה. דבר נוסף שחשוב להגדיר בלוח בקרה זה  הם הגדרות חיוג. כאן אפשר לציין אם הקו שלנו הוא קו של צלילים או מתקפים (תקתוקים) וגם אם צריך לחייג איזו ספרה כדי לקבל קו לפני החיוג (בדרך כלל 9) ועוד דברים באותו הקשר.

 

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Mouse

שם הלוח בעברית:  עכבר

תאור: בלוח זה אנו שולטים על מאפיינים של העכבר. אפשר לקבוע אם תנועת העכבר על המסך תהיה מהירה או איטית, אפשר להחליף בין כפתורי העכבר עבור אנשים שמאליים, אפשר להחליף את המצביע שעל המסך למשהו אחר מהחץ הלבן והמשעמם ואם יש לנו עכבר משוכלל יותר, אז אפשר שם גם לקבוע את התכונות שלו (למשל - הגלגלת שיש לרוב העכברים של היום).

 

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Multimedia

שם הלוח בעברית:  מולטימדיה

תאור: בלוח זה אנו קובעים הגדרות של צליל. ללוח זה כמעט אין שימוש אלא אם כן יש לנו כמה כרטיסי קול במחשב או כרטיס עריכת וידאו.

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Network

שם הלוח בעברית:  רשת

תאור: לוח בקרה זה חשוב מאוד אך אין למשתמש הרגיל הרבה סיבה להתעסק איתו. פה אנו מתקינים, מסירים ומגדירים את רכיבי הרשת של המערכת. רכיבי הרשת גם קשורים לחיבור לאינטרנט, אבל ההגדרות הללו הן אוטומטיות לרוב ולכן אין צורך להתעסק איתם. כאשר המחשב מחובר לרשת במשרד, למשל, מומלץ מאוד לא להתעסק עם הרכיבים מכיוון שזה יכול לגרום נזק לחיבור לרשת ואפילו לגרום נזק לשאר הרשת.

 

 

 

שם הלוח באנגלית: ODBC

שם הלוח בעברית: ODBC

תאור: לוח זה אינו שייך לחלונות ומוסף למערכת אחרי שמתקינים את ערכת התוכנות המשרדיות "אופיס". לוח זה שולט על הגדרות הנוגעות לבסיסי נתונים וקישוריות אליהם ואינו שימושי עבור רוב האנשים. אם אתה משתמש בתוכנות אקסס לעיתים קרובות יתכן ותצטרך לעבוד עם לוח זה.

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Passwords

שם הלוח בעברית: סיסמאות

תאור: בלוח זה יכול משתמש להחליף את סיסמת הרשת שלו, כאשר המחשב מחובר לרשת (לא אינטרנט!) וכן את סיסמת הכניסה לחלונות. רוב המשתמשים אינם מקישים סיסמא כאשר הם מפעילים את חלונות ולכן זה אינו שימושי עבורם. חשוב לציין שוב כי אי אפשר לשנות את סיסמת האינטרנט שלנו דרך לוח זה!. במידה ושמנו סיסמא על שומר המסך, אפשר גם את סיסמה זו לשנות מכאן.

 

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Power Managment

שם הלוח בעברית: צריכת אנרגיה

תאור: לוח בקרה זה קיים רק במחשבים מודרניים המכילים את היכולת של ניהול אנרגיה. ניהול אנרגיה היא היכולת של מחשבים מודרניים לצמצם את צריכת החשמל שלהם על ידי כיבוי מערכות לא חיוניות. אנו מגדירים למחשב שלאחר זמן מסוים שבו לא נעשה בו שימוש, הוא מכבה חלקים מסוימים וכך חוסך חשמל - זה דומה מאוד לשומר מסך. אפשר לקבוע לאחר כמה זמן יכבה המחשב את הדיסקים הקשיחים, לאחר כמה זמן יכבה המחשב את המסך ולאחר כמה זמן יעביר את כלל המערכת למצב שינה (בו המעבד מאט את מהירותו).

 

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Printers

שם הלוח בעברית: מדפסות

תאור: דרך לוח זה אנו מתקינים מנהלי-התקן עבור מדפסות שיש לנו. דרך החיבור המקבילי של המחשב ניתן לחבר רק מדפסת אחת בבת אחת, אבל אם יש לנו כמה מדפסות אפשר להתקין מנהל התקן עבור כולן ולהחליף פיזית את החיבורים מתי שצריך. בנוסף להתקנת המדפסת, מלוח זה גם בוחרים איזו מדפסת תהיה מדפסת ברירת המחדל וגם מגדירים הגדרות ספציפיות לכל מדפסת כגון הדפסה צבעונית או לא, הדפסה על נייר איכותי או רגיל, איכות ההדפסה ועוד.

 

 

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Regional Settings

שם הלוח בעברית: הגדרות אזוריות

תאור: בלוח זה אנחנו מגדירים למחשב באיזה חלק של העולם אנו נמצאים ועל פי זה המחשב יודע כיצד להציג את השעה, התאריך, מספרים, יחידות מטבע ועוד. כעקרון, גם בלוח זה אין צורך לשנות כלום אף פעם.

 

 

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Sounds

שם הלוח בעברית: צלילים

תאור: לוח בקרה זה מאפשר לקבוע שיוך צלילים מסוימים לאירועים בחלונות. למשל - כאשר חלונות מופעל, הוא משמיע צליל וכך גם כאשר קורת שגיאה או כאשר מגיע דואר אלקטרוני חדש. את כל הצלילים הללו ניתן לשנות. אפשר גם להוסיף צלילים משלנו ולהצמידו לאחד מהאירועים הללו - למשל הקלטות של עצמנו או המשפחה.

***טיפ- אפשר למצוא הרבה הקלטות של צלילים מתוך סרטים וסדרות טלוויזיה בארכיון של WinFiles.

 

 

 

שם הלוח באנגלית: System

שם הלוח בעברית: מערכת

תאור: גם לוח זה הוא אחד מהחשובים ביותר עבור טכנאים אם כי פחות עבור משתמש רגיל. לוח זה מתחלק לארבעה חלקים:

כללי: בדף זה נקבל מידע כללי על כמות הזיכרון של המחשב, סוג המעבד (שימו לב! - המחשב לרוב לא מזהה נכון את המעבד! - זה לא אומר שרימו אותנו בחנות!) ואיזו גרסה של חלונות מותקנת אצלנו.

מנהל ההתקנים: בדף זה אנחנו רואים רשימה של התקני החומרה של המחשב - כרטיסים, חלקים ועוד. כאשר יש תקלה באחד מההתקנים, לרוב אפשר מדף זה לראות מה הבעיה וגם לעשות שינויים בהגדרות החומרה בכדי לתקן את הבעיה. קרא את המאמר על מנהל ההתקנים בשביל ללמוד עוד קצת על כך. פרופילי חומרה: בדף זה אפשר להגדיר למחשב כמה פרופילי חומרה. פרופילי חומרה נועדו למצב בו אנחנו מפעילים לסירוגין כמה התקני חומרה שהגדרותיהן מתנגשות אחת עם השניה - כמו למשל כרטיס רשת ומודם. מצב זה נפוץ במחשבים ניידים ולכן לא ארחיב עליו כעת.

ביצועים: בדף זה אפשר לקבל מידע על ביצועי המערכת כאשר יש בעיה. בנוסף, אפשר לבצע כמה הגדרות מורכבות הנוגעות לתפקוד התקני המחשב, הזיכרון, כרטיס המסך ועוד. אחד הכלים השימושיים יותר שנמצא שם זה כלי שמאפשר לבטל חלק מהפטנטים שבהם חלונות משתמש כדי להאיץ את

המערכת - על ידי ביטול חלקים שונים לסירוגין אפשר לאתר חלק שגורם לאי יציבות או בעיות אחרות.

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Telephony

שם הלוח בעברית: טלפוניה

תאור: בלוח זה אפשר להגדיר נתונים הנוגעים לקו הטלפון שלנו והאזור ממנו אנו מחייגים - בדומה להגדרות שניתן לתת בלוח הבקרה של המודם. כעקרון אפשר לשלוט מכאן גם על התקנים שנועדו לטלפוניה ולא רק מודמים, אך התקנים אלו נדירים ביותר ולכן לא אפרט על לוח זה.

 

 

 

שם הלוח באנגלית: Users

שם הלוח בעברית: משתמשים

תאור: בחלונות ניתן להגדיר כמה משתמשים העובדים על המחשב לסירוגין ­למשל עובדים שונים בעסק או בני משפחה שונים בבית. ניתן להגדיר את המחשב כך שלכל משתמש יש רקע שונה על שולחן העבודה, סידור סמלים אחר, שומר מסך אחר, תוכניות אחרות בתפריט-ההתחלה ועוד.  כאשר פותחים לוח בקרה זה בפעם הראשונה מציע לך המחשב להגדיר את המערכת לתמיכה במספר משתמשים ולאחר מכן ניתן להוסיף ולמחוק משתמשים מלוח זה. אפשר גם לשלוט על הגדרות כלליות ואישיות של המשתמשים.